Batátovo-kokosová zmrzlina

Když jsem tentokrát vymýšlela recept pro Štamgast a Gurmán, bylo jasné, že půjde o letní recept. Něco osvěžujícího, lehkého... prostě něco stvořené pro takové úmorné horko.
Zmrzlina... Řekla bych, že se dělíme na dvě skupiny. Jedna má ráda vodové, ovocné zmrzliny, ta druhá pěkně smetanové či jogurtové. Dnes potěším tu druhou (mezi kterou se řadím i já) s batátovo-kokosovou zmrzlinou...


Batátovo-kokosová zmrzlina • 1 střední sladká brambora
 • 1 lžička skořice
 • Špetka muškátového oříšku
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • (1 lžička i více medu)
 • 1 plechovka kokosového mlékaSladkou bramboru jsem si omyla a dala péct do trouby zhruba na 40 minut. Poté jsem ji vytáhla a nechala chvilku zchladnout. Dobře upečená brambora lze snadno vyloupnout, není třeba nože ani škrabky. Vidličkou jsem ji rozmačkala v misce. Dochutila skořicí, muškátovým oříškem, vanilkovým extraktem a lžičkou medu. Poté jsem promíchala s kokosovým mlékem a ochutnala, jestli je dostatečně sladká. Umístila jsem do nádoby vhodné na mražení a dala mrazit. Asi po hodině jsem promíchala a dala opět mrazit. Celou proceduru jsem zopakovala 3-4 krát. Před podáváním jsem nechala zmrzlinu chvíli povolit. Podávala jsem s nasucho opraženými lískovými ořechy. Báječně se hodí i vlašské a pekanové, plátky kokosu, skořice...


Celý článek si můžete přečíst zde

15 komentářů:

 1. :D Batátovo-kokosová zmrzlina... Tak tahle kombinace se prostě musí vyzkoušet! :D Super!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trošku jsem si musela tu zmrzlinu upravit a improvizovat s tím, co bylo doma, ale kombinace kokosu a batátu je dokonalá!! Strašně moc díky za tento recept!! :)

   Vymazat
 2. báječná! :) už by ti měl někdo dát nějaký ocenění za tvoje výborné recepty :)

  OdpovědětVymazat
 3. něco takového jsem nikdy neviděla a v životě by mě to nenapadlo, ale věřím, že dobré to je, i když bezesporu hoooodně neobvyklé :) batáty jsem si zamilovala, a řadím se do skupiny miluju-smetanové-zmrzliny :)

  OdpovědětVymazat
 4. ty jo, hooooooodně, zajímavá kombinace :))

  OdpovědětVymazat
 5. Já se taky řadím do smetanomilovníků. :) Kokosovou zmrzlinu miluji a tohle je super nápad. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tahle kombinace by mě ani ve snu nenapadla, ale vypadá to tak dokonale! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Sice už je všude receptů s batáty přehršel, ale tohle je pro mě opravdu novinka :)) Vypadá to krásně a musí to být skvělé :)

  OdpovědětVymazat
 8. Originální zmrzka. :))
  Batáty jsem ještě nezkoušela, takže si vůbec tuto kombinaci neumím představit. :))

  OdpovědětVymazat
 9. A já mám ráda všechny :-D Teda, tohle je opravdu nevšední použití batátů, moc mě láká vyzkoušet!

  OdpovědětVymazat
 10. Tak tohle je přesně kombinace pro mě! Koukám, soudě celkově dle Tvých receptů, že máme docela podobné chutě, respektive přesně Tvůj druh experimentování se surovinami mi naprosto vyhovuje. Super! :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)