Jablka v karamelu a mandlích

Vyžívám se v takových drobných vychytávkách, sladkých rychlovkách, které uspokojí mlsný jazýček a Vy přitom nemusíte strávit hodinu, dvě, tři v kuchyni pečením... Ne že bych ráda netrávila, ale máme i jiné povinnosti, že :-)Utloukla se po banánu/jablku promazaném burákovým, mandlovým... vlastně jakýmkoliv oříškovým/semínkovým máslem nebo aspoň posypaném skořicí, kakaovým práškem, kokosem, granolou... Sice jsou to takové hlouposti, ale dají pokrmům šmrnc a ze zdánlivě obyčejného kousku ovoce vykouzlí bezva dezert. 

Jablka v karamelu a mandlích (2 porce)

Inspirace: http://nouveauraw.com


Karamel
 • 1 hrnek datlí
 • 1 lžíce oříškového másla
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 2 lžičky citrónové šťávy
 • špetka soli


Na dokončení
 • 2 jablka
 • sekané mandleDatle jsem si předem namočila. Poté jsem slila vodu a nechala si jí bokem. Datle jsem rozmixovala s trochou vody, ve které jsem datle máčela, burákovým máslem, vanilkovým extraktem, solí a citrónovou šťávou. Vzniklý karamel jsem přendala do širší misky, aby se mi v něm jablka dobře máčela. Jablka jsem zbavila slupky, napíchla na širší špejli a celé je obalila v karamelu a poté v sekaných mandlích. Můžete si pomoci lžící. Dobré je nechat je odležet v lednici, aby tak karamel ztuhl. 


8 komentářů:

 1. Ooo môj bože, tak pri tomto mi kvapla nie jedna slina, ale celý vodopád.. Prečo? Prečo mi toto robíš?! Vypadá to neskutočne.. Ešteže nemám datle, inak by som už stála v kuchyni.. :)

  OdpovědětVymazat
 2. mňam, vypadá to fakt lahodně. Škoda že doma nemám arašídové máslo, nejspíš bych to vyzkoušela, mám ráda jablka s čímkoliv. Vlastně přmýšlím, že udělat takhle banán taky nemusí být špatné:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle se dělá takhle před spaním?!:D datle doma nemám, ale dneska jsem si koupila fíky, nevím co je mňamoznější <3

  OdpovědětVymazat
 4. Luci, to vypadá fakt fantasticky! Burákový máslo mi zrovna došlo, ale kvůli tomuhle receptu pro něj budu muset vážně zase zaběhnout :D

  OdpovědětVymazat
 5. jůů to vypadá strašně dobře :D proč jen jsem dneska dojedla to burákové máslo?!

  OdpovědětVymazat
 6. Miluju tvoje recepty, jsou tak originální :-) Tohle je úplně přesně podle mého gusta, mňam!

  OdpovědětVymazat
 7. Ďalší skvelý recept od teba, mňam!

  OdpovědětVymazat
 8. Mňam, mňam, mňam :)) To musela být dobrota :))

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)