Meruňkové nanuky s levandulí

Tak jako loni jsem Vám slibovala kupu receptů na letní osvěžení v podobě zmrzliny a nakonec jich až tolik nebylo, kolik jsem si představovala, už nebudu nic slibovat. Tak snad letos se činím o to více, i když nejde ani tak o zmrzlinu jako spíš nanuky, vadí? Mně rozhodně ne :-) Ony ty nanuky mají jednu výhodu, vezmete si kousek, dva a dost. Zmrzlina? Kýbl zmrzliny, nebezpečná věc...

Meruňky samozřejmě nemusíte péct a jednoduše je jen rozmixovat a zachovat tak více vitamínů, na druhou stranu tak získáte výraznější chuť nanuků. Určitě sáhněte po ovoci, které je až přezrálé, daleko snadněji se mixuje a zároveň je nemusíte tolik doslazovat. 
Meruňkové nanuky s levandulí

(6 ks)


 • cca 12 velkých zralých meruněk
 • 1/2 hrnku vody
 • 2 lžíce javorového sirupu
 • hrst sušené levandule
Meruňky jsem si důkladně omyla a vypeckovala. Dala jsem je péct do předehřáté trouby asi na 20 minut. Mezitím jsem si přivedla k varu zhruba 1/2 hrnku vody s levandulí, přilila k ní javorový sirup, krátce povařila a odstavila z plotny. Pečené meruňky jsem rozmixovala včetně vody, kterou pustily, spolu s oslazenou levandulovou vodou, nechala vychladnout a rozdělila do nádobek na nanuky. Doplnila jsem dřevěnými dřívky a dala mrazit minimálně na tři hodiny. 12 komentářů:

 1. to je super :) ... urcite vyskusam :)

  OdpovědětVymazat
 2. Už jste nás pozývala v minulém příspěvku, děkuji stačilo. Nepleťte si blog s reklamním prostorem.

  OdpovědětVymazat
 3. ježiš,já bych si dala meruňky :) v nanuku i jen tak

  OdpovědětVymazat
 4. To vypadá luxusně, asi to opět vyzkouším jako ty tvoje jahodovo-kokosové nanuky, které byly mimochodem boží :)

  OdpovědětVymazat
 5. Dneska jsem je udělala, výborné! Jen jsem si ulehčila práci a místo javoráku a levandule jsem použila domácí levandulovou šťávu :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za inšpiráciu, nevariula som marhuľky, ani levandula u nas nejde, len som rozmixovala ovocie s javorovým sirupom, už sa nám to mrazí.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)